Nkel kommunikation

+46 8 545 161 90
Gamla Brogatan 19, 3tr
11120 Stockholm
info@nkel.se

Org.nr 556516-5072
Nkel på Facebook
Nkel på LinkedIn


ronny_forsberg.jpg

Ronny Forsberg
Strategisk projektledare & VD

Fokuserad projektledare och grundare som har dragit igång över 3000 projekt sedan starten 1994. En stolt vinnare av byråns gokart-mästerskap 2013 som gillar ping-pong.

Favoritsport: Vinna
Mobil: 070-753 17 97
Mejl: ronny@nkel.se

jonas_haage.jpg

Jonas Haage
Art director

Grundare och AD. Grafiskt geni och en rackare på fotboll. Har arbetat med merparten av byråns kunder, bl.a. Preem, VISA, Primus, The Body Shop och Norstedts.

Favorittypsnitt: Trade Gothic
Mobil: 070-775 05 82
Mejl: jonas@nkel.se

Andreas Ågren
Art director / Digital AD

Klassiskt skolad AD som designade sin första webbplats 1996. Delägare med tennisarm, pennfattning och byråns absolut vackraste dalmål (ja, grabben är från Ludviiiika).

Favoritfilm: The Big Lebowski
Mobil: 073-588 79 53
Mejl: andreas@nkel.se

 
philip_wildenstam.jpg

Philip Wildenstam
Copywriter

Copywriter och vetenskapsentusiast som gillar att snöa in sig. Starkast på byrån (svagast för fyra år sedan) och värmlänning. På Nkel går han under namnet All-In-Philip.

Favoritfysiker: Richard Feynman
Mobil: 070-447 44 21
Mejl: philip@nkel.se

evelina_lindberg.jpg

Evelina Lindberg
Projektledare

Göteborgare från Örebro med stockholmsdialekt. Projektledare med två universitetsexamina i bagaget, bäst på Nkel i matte, enligt henne själv. Älskar utmaningar.

Favoriträtt: Kroppkakor
Mobil: 070-373 89 68
Mejl: evelina@nkel.se

jennie_davelind.jpg

Jennie Davelind
Operativ projektledare

Skåning som kallar Stockholm hemma sedan 20 år. Susar nedför backar, simmar, sjunger ofta och har hållit ordning på Åhléns, Com Hem, NK m.fl.

Favoritsyssla: Att göra listor
Mobil: 070-730 12 30
Mejl: jennie@nkel.se

 
sandra_ljung_nkel

Sandra Ljung
Grafisk formgivare

En äkta typografinörd skolad på Forsbergs. Kommer från bästa svängen – Hökarängen! – och håller fanan högt som byråns kulturtant. Är den enda här som vet hur man gör en sidokråka.

Favoritmusik: Anderson Paak
Mobil: 070-760 06 16
Mejl: sandra@nkel.se

rosanna_werner.jpg

Rosanna Werner
Grafisk formgivare

Supersnabb formgivare med öga för detaljer. Kan alla kortkommandon, ansvarig för Pee-Wees utbildning i attack och självförsvar, tränar på lunchen och älskar att vinterbada.

Favoritgodis: Turkisk peppar
Mobil: 072-307 32 02
Mejl: rosanna@nkel.se

peewee.png

PeeWee
Säkerhetsansvarig

Erfaren vakthund som älskar smågodis, byråns värmefläkt och vårsolen. Vilar sig i form och är som bäst mellan 16:00 och 17:00.

Favoritsyssla: Värma sig i solen
Direkt: 08-545 161 90
Mejl: info@nkel.se

 
kaka_ambrosia.jpg

Kakmonstret
Konditor

Glupsk gentleman i sina bästa år som sällan lämnar något åt slumpen. Hör av dig innan du dyker upp på fika så vi hinner jaga bort honom.

Favoritkaka: Ambrosia
Direkt: 08-545 161 90
Mejl: info@nkel.se